Kategorie

Migrace ryb a migrační prostupnost vodních toků - ZNOVU NA SKLADĚ Zobrazit v plné velikosti

Migrace ryb a migrační prostupnost vodních toků - ZNOVU NA SKLADĚ

S.Lusk, P. Harvich, B.Lojkásek, 2021- DOTISK, barevná fotografická příloha, Vazba V8 (tvrdá vazba); formát 170x240 mm.

 

Více informací

knihy-015

380 Kč

Kniha představuje ucelený soubor znalostí o migracích ryb v  kontextu s potřebou zachovat a obnovit migrační prostupnost vodních toků a to obousměrně. V základní kapitole je podán přehled o významu migrací pro jednotlivé druhy nebo skupiny druhů naší ichtyofauny. V rámci hydrografické sítě České republiky je vymezena prioritní potřeba obnovy migrační prostupnosti v jednotlivých základních povodích. Je podán přehled nejvýznamnějších negativních důsledků fragmentace vodních toků migračními bariérami pro ryby. Ve zvláštní kapitole je podán analytický postup při obnově protiproudové migrační prostupnosti vodních toků. Specifický význam mají tzv. cílové druhy při volbě typu a vymezení parametrů rybích přechodů.

V rozsáhlé kapitole je podán přehled řešení migrační prostupnosti pomocí rybích přechodů včetně popisu a parametrů jednotlivých typů. Je věnována pozornost i alternativnímu zajištění migrační prostupnosti. Zvláštní kapitola je věnována problematice poproudových migrací a to jak užití zábran proti poškození užitými technologiemi, tak i možnostem jejich zajištění. Vzhledem ke specifickým charakteristikám malých vodních toků je v samostatné kapitole řešena problematika zajištění jejich migrační prostupnosti pro ryby.

V rámci 8 případových studií a v 8 boxech jsou rozvedena významná témata mající souvislost s problematikou migrací ryb, jejich umožnění a to na konkrétních příkladech.

Součástí knihy je i přehled základních legislativních předpisů a norem a výklad použitých termínů. Využitelný pro zájemce může být i seznam 338 citací a zdrojů  vztahujících se k tématice migrací ryb a migrační prostupnosti vodních toků.   

Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE