Kategorie

Zpracování ryb Zobrazit v plné velikosti

Zpracování ryb

František Vácha, Pavel Vejsada

2013. Zpracování ryb. FROV JU, Vodňany, 178 s.

 Více informací

200 Kč

Customers who bought this product also bought:

Kniha je koncipována tak, aby navazovala na základní znalosti biochemie, anatomie a fyziologie ryb. Jsou do ní zahrnuty i vazby, které je nutno vzít v úvahu při zpracování mořských ryb. Zejména z toho důvodu, že vývoj odvětví zpracování sladkovodních ryb je z hlediska efektivnosti provozu často doplňován různými formami zpracování ryb mořských.

Zaměření této knihy navazuje na potřeby praxe, kdy se ukazuje, že znalosti biologie a technologie chovu ryb je potřebné dále doplnit znalostmi o možnostech zpracování a zhodnocování rybí suroviny. Při zpracování ryb je důležité uplatňovat detailnější poznatky o základech a odlišnostech rybí suroviny, které vznikají ve srovnání s masem teplokrevných zvířat a podporovat aktivity vedoucí k vývoji nových výrobků z ryb. Kniha je rozvržena do čtyř částí a doplněna přílohou: obecná část uvádí popis složení těla ryb, průběh změn v surovině a hodnocení kvality; část zpracování uvádí postup jednotlivých pracovních operací, část třetí pojednává o Ryby představují nutričně velmi kvalitní a cennou surovinu, rybí maso je zpracovatelsky velmi náročné. Patří k nejméně udržitelným potravinám. Zvládnutí teoretických poznatků a důležitých zákonitostí změn v tkáních proto tvoří nezbytný základ poznání celého procesu zpracování. Průběhu bakteriologických i biochemických změn a část čtvrtá uvádí zásady analýzy nebezpečí, stanovení kritických bodů a zmiňuje zásady podmínek provozu zpracoven. V příloze knihy je česko-anglicko-latinský slovník názvů hospodářsky důležitých druhů ryb a doplňující obrazový materiál, který ilustruje vybavení zpracoven, senzorické hodnocení, bezpečnostní zásady, příklady produktů z ryb, ručního a strojního zpracování a zahrnuje i vzorový příklad podkladů pro specifikaci výrobku, legislativních opatření (zákony, vyhlášky a normy) včetně závazných předpisů ES a mezinárodních dokumentů i předpisů vztahujících se k realizaci produktu v obchodní síti. Je také uvedena časová řada tržní produkce a užití ryb vyprodukovaných chovem v ČR.

 

alt
Vydání publikace bylo uskutečněno za finanční podpory projektu OP Rybářství: Příprava a vydání odborných publikací 2011 (reg. č. CZ.1.25/3.1.00/11.00303)
Evropský rybářský fond
"Investování do udržitelného rybolovu"

Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:! ! ! UPOZORNĚNÍ ! ! !Z důvodu preventivních opatření proti šíření koranaviru se mohou zásilky z našeho eshopu zpozdit. Děkujeme za pochopení.


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE