Kategorie

Aplikovaná Hydrobiologie DOTISK 2015 Zobrazit v plné velikosti

Aplikovaná Hydrobiologie DOTISK 2015

Z. Adámek, J. Helešic, B. Maršálek, M. Rulík, 2014, 350 s, barevná fotografická příloha, Vazba V8 (tvrdá vazba); formát 170x240 m 


Více informací

250 Kč

Jedná se o 2. rozšířené přepracované vydání odborné publikace z roku 2008. Obsah knihy je primárně zaměřen na řízení biologických procesů v povrchových vodách člověkem. Zabývá se znečištěním kontinentálních vod, biologií znečištění přírodních vod a ochranou a obnovou degradovaných vodních ekosystémů. Jsou popsána opatření ke zlepšení jako např. čištění odpadních vod a limnologické základy projektů obnovy nádrží. Biologické základy těchto opatření jsou popsány v kapitolách věnovaných biologii vodních organizmů, úloze vodní bioty v povrchových vodních ekosystémech, biologické indikaci kvality vody, saprobiologii, degradaci habitatu a trofickému potenciálu. Jsou popsány i potravní zdroje a dostupnost potravy pro ryby, polykultury, rozvoj fytoplanktonu, vodní květy a řízená produkce potravních organizmů. Je prezentován vliv rybářství na kvalitu vody v rybnících a vnitrozemských intenzivních a klecových chovech.
.
alt
Vydání publikace bylo uskutečněno za finanční podpory projektu OP Rybářství: Příprava a vydání odborné publikace Aplikovaná hydrobiologie (reg. č. CZ.1.25/3.1.00/10.00305)
Evropský rybářský fond
"Investování do udržitelného rybolovu"Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE