Kategorie

163. Hromadný poloumělý výtěr candáta obecného (Sander lucioperca L.) v recirkulačním akvakulturním systému Zobrazit v plné velikosti

163. Hromadný poloumělý výtěr candáta obecného (Sander lucioperca L.) v recirkulačním akvakulturním systému

Policar, T., Blecha, M., Křišťan, J., 2016. Hromadný poloumělý výtěr candáta obecného (Sander lucioperca L.) v recirkulačním akvakulturním systému. Edice Metodik, FROV JU, Vodňany, č. 163, 24 s.

Více informací

60 Kč


Cílem této práce bylo poloprovozně ověřit technologický postup poloumělého výtěru candáta obecného, který byl realizovaný v recirkulačním akvakulturním systému (RAS) produkčního rybářského podniku Ing. Jaroslav Švarc – chov ryb. Celý postup vycházel z vědeckých výsledků, které byly dříve publikovány týmem našich spolupracovníků. V průběhu ověřování celého technologického postupu byl vypracován návrh, dále optimalizované využití a detailní popis jednotlivých chovatelských úkonů a technologických opatření spojených s poloumělým výtěrem generačních candátů realizovaných v RAS. V průběhu inkubace jiker a u vytřených generačních ryb byla během tohoto postupu použita umělá hnízda a byly aplikovány protiplísňové koupele. Naší snahou bylo zajištění synchronizované, efektivní, stabilní a předvídatelné produkce kvalitních larev a vysokého přežití vytřených generačních ryb v provozu produkčního rybářského podniku.


Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE