Kategorie

117. Umělý a poloumělý výtěr okouna říčního (Perca fluviatilis) používaný k masové produkci embryí Zobrazit v plné velikosti

117. Umělý a poloumělý výtěr okouna říčního (Perca fluviatilis) používaný k masové produkci embryí

T. Policar, S. M. H. Alavi, V. Stejskal, J. Křišťan, J. KOuřil, 2011. Umělý a poloumělý výtěr okouna říčního (Perca fluviatilis) používaný k masové produkci embryí. Edice Metodik (technologická řada), FROV JU Vodňany, č. 117, 34 s.

Více informací

60 Kč

Jedná se technologický postup masové produkce embryí okouna říčního, kterou je možné získat hormonálně stimulovaným umělým a poloumělým výtěrem generačních ryb pomocí komerčního přípravku Supergestran. V rámci tohoto technologického postupu byl v praxi rybářského podniku Nové Hrady s.r.o. ověřen (1) rybniční způsob chovu generačních ryb a (2) příprava generačních ryb na výtěrové období. Následně byla otestována (3) hormonální injikace generačních ryb zmíněným přípravkem. V průběhu výtěrového období byla sledována efektivita, latence a synchronizace umělého a poloumělého výtěru u jikernaček. U jikernaček a mlíčáků byla dále sledována plodnost. Následně byl ověřen (4) technologický postup umělého oplození jiker při umělém výtěru. Dále byl ověřen postup (5) umělé inkubace jiker a (6) líhnutí embryí v rámci umělého a poloumělého výtěru. Na závěr byla (7) zhodnocena povýtěrová mortalita generačních ryb a využití generačních ryb po výtěrovém období.

 

alt

Vydání a tisk publikace bylo uskutečněno za finanční podpory OP Rybářství:

Příprava a vydání metodických publikací v roce 2011

reg. č. CZ.1.25/3.1.00/11.00301Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:! ! ! UPOZORNĚNÍ ! ! !Z důvodu preventivních opatření proti šíření koranaviru se mohou zásilky z našeho eshopu zpozdit. Děkujeme za pochopení.


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE