Kategorie

118. Odchov střevle potoční (Phoxinus phoxinus L.) v přírodních podmínkách pro vodní toky v Národním parku Šumava Zobrazit v plné velikosti

118. Odchov střevle potoční (Phoxinus phoxinus L.) v přírodních podmínkách pro vodní toky v Národním parku Šumava

P. Hartvich, J. Šperl, 2011. Odchov střevle potoční (Phoxinus phoxinus L.) v přírodních podmínkách pro vodní toky v Národním parku Šumava. Edice Metodik (technologická řada), FROV JU Vodňany, 2011, č. 118, 26 s.

Více informací

60 Kč

Zákazníci také koupili tento produkt

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) je podle vyhlášky 395/1992 ohrožený druh, který se v současné době omezeně vyskytuje v tekoucích vodách a nádržích na podhorském území Národního parku Šumava. Pro odchov střevlí, které žijí v hejnech, byl zřízen speciální objekt, který se skládá z vodní nádrže propojené s upraveným přírodě blízkým přítokem. Tento systém umožňuje přirozený výtěr litofilních generačních ryb a odchov plůdku. Při společném odchovu plůdku a pohlavně dospělých ryb se osvědčuje přikrmování krmivy rostlinného původu. Důležitou součástí péče při odchovu je kombinované použití metod pasivní a aktivní ochrany před predátory (vydra, rybožraví ptáci, dravé ryby). Vysazování odloveného plůdku a mladých ryb se provádí na vytipovaná místa vodních toků a v dalších letech se periodicky sleduje početnost jejich výskytu kontrolními odlovy.

 

alt

Vydání a tisk publikace bylo uskutečněno za finanční podpory OP Rybářství:

Příprava a vydání metodických publikací v roce 2011

reg. č. CZ.1.25/3.1.00/11.00301

Evropská unie, Evropský rybářský fond „Investice do udržitelného rybolovu“

Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE