Kategorie

118. Odchov střevle potoční (Phoxinus phoxinus L.) v přírodních podmínkách pro vodní toky v Národním parku Šumava Zobrazit v plné velikosti

118. Odchov střevle potoční (Phoxinus phoxinus L.) v přírodních podmínkách pro vodní toky v Národním parku Šumava

P. Hartvich, J. Šperl, 2011. Odchov střevle potoční (Phoxinus phoxinus L.) v přírodních podmínkách pro vodní toky v Národním parku Šumava. Edice Metodik (technologická řada), FROV JU Vodňany, 2011, č. 118, 26 s.

Více informací

60 Kč

Střevle potoční (Phoxinus phoxinus) je podle vyhlášky 395/1992 ohrožený druh, který se v současné době omezeně vyskytuje v tekoucích vodách a nádržích na podhorském území Národního parku Šumava. Pro odchov střevlí, které žijí v hejnech, byl zřízen speciální objekt, který se skládá z vodní nádrže propojené s upraveným přírodě blízkým přítokem. Tento systém umožňuje přirozený výtěr litofilních generačních ryb a odchov plůdku. Při společném odchovu plůdku a pohlavně dospělých ryb se osvědčuje přikrmování krmivy rostlinného původu. Důležitou součástí péče při odchovu je kombinované použití metod pasivní a aktivní ochrany před predátory (vydra, rybožraví ptáci, dravé ryby). Vysazování odloveného plůdku a mladých ryb se provádí na vytipovaná místa vodních toků a v dalších letech se periodicky sleduje početnost jejich výskytu kontrolními odlovy.

 

alt

Vydání a tisk publikace bylo uskutečněno za finanční podpory OP Rybářství:

Příprava a vydání metodických publikací v roce 2011

reg. č. CZ.1.25/3.1.00/11.00301

Evropská unie, Evropský rybářský fond „Investice do udržitelného rybolovu“

Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE