Kategorie

110. Kvalitní a vyrovnaná produkce rychleného plůdku candáta obecného (Sander lucioperca) v rybnících Zobrazit v plné velikosti

110. Kvalitní a vyrovnaná produkce rychleného plůdku candáta obecného (Sander lucioperca) v rybnících

T. Policar, M. Bláha, J. Křišťan, V. Stejskal, 2011. Kvalitní a vyrovnaná produkce rychleného plůdku candáta obecného (Sander lucioperca) v rybnících. Edice Metodik (technologická řada), FROV JU Vodňany, č. 110, 46 s.

Více informací

60 Kč

Publikace obsahuje popis technologického postupu efektivní masové produkce gamet a embryí candáta obecného v rámci umělého a poloumělého výtěru v provozních podmínkách rybářského podniku Rybářství Nové Hrady s.r.o. Dále zde popisujeme technologický postup efektivního odchovu larev a juvenilních ryb candáta v produkčních rybnících zmíněného podniku. Dalším dílčím cílem bylo vyhodnocení vlivu velikosti rybníků, složení potravy v rybnících v průběhu odchovu a vlivu litorální vegetace v rybnících na produkci odchovaných ryb. Následně byly prakticky ověřeny možnosti šetrného a efektivního výlovu juvenilních ryb z rybníků a byla sledována následná životaschopnost odlovených juvenilních ryb. Na závěr bylo ověřeno praktické uplatnění vyprodukovaných juvenilních ryb candáta na současném českém, potažmo evropském trhu.

 

alt

Vydání a tisk publikace bylo uskutečněno za finanční podpory OP Rybářství:

Příprava a vydání metodických publikací v roce 2011

reg. č. CZ.1.25/3.1.00/11.00301

Evropská unie, Evropský rybářský fond „Investice do udržitelného rybolovu“Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE