Kategorie

103. Metodické postupy při aplikaci selekčního programu zaměřeného na zvyšování užitkovosti ryb v podmínkách českého rybářství Zobrazit v plné velikosti

103. Metodické postupy při aplikaci selekčního programu zaměřeného na zvyšování užitkovosti ryb v podmínkách českého rybářství

M. Kocour, M. Flajšhans, D. Gela, M. Rodina, M. Hulák, V. Kašpar, O. Linhart Edice Metodik (technologická řada), FROV JU Vodňany, 2010, č. 103, 89 s.

Více informací

60 Kč

Zákazníci také koupili tento produkt

Efektivita využití selekce v chovech hospodářských zvířat je závislá na mnoha faktorech. Vedle obecných principů platí pro jednotlivé druhy či kategorie zvířat specifická pravidla. Tato metodika podává návod na relativně snadnou a účinnou aplikaci selekčního programu v podmínkách českého rybářství, jež může zlepšit efektivitu rybí produkce ve střednědobém až dlouhodobém časovém horizontu. Metodika je zaměřena především na zvyšování rychlosti růstu u kapra obecného a pstruha duhového, tedy našich dvou nejvýznamnějších hospodářských druhů ryb. Selekční program je ale možné s drobnými úpravami aplikovat i na ostatní druhy ryb. Vedle hlavní metodické části nechybí v metodice teoretická část, kde jsou vysvětleny základní principy selekce a problémy, kterými se šlechtitelé v chovu ryb musejí potýkat. V závěru metodiky nechybí přílohy s užitečnými informacemi pro chovatele a modelovými ekonomickými kalkulacemi hodnocení efektivity selekčního programu.

 

altVydání publikace bylo uskutečněno za finanční podpory projektu OP Rybářství:
Příprava a vydání metodických publikací v roce 2010 (CZ.1.25/3.1.00/10.00303)
Evropská unie, Evropský rybářský fond „Investice do udržitelného rybolovu“Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:! ! ! UPOZORNĚNÍ ! ! !Z důvodu preventivních opatření proti šíření koranaviru se mohou zásilky z našeho eshopu zpozdit. Děkujeme za pochopení.


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE