Kategorie

Rybářství ve volných vodách AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ 2015 Zobrazit v plné velikosti

Rybářství ve volných vodách AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ 2015

AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ 2015

Tomáš Randák, Ondřej Slavík, Jan Kubečka, Zdeněk Adámek, Pavel Horký, Jan Turek, Jiří Vostradovský, Milan Hladík, Jiří Peterka, Jiří Musil, Marie Prchalová, Tomáš Jůza, Michal Kratochvíl, David Boukal, Mojmír Vašek, Jaroslav Andreji, Petr Dvořák

2015. Rybářství ve volných vodách. FROV JU, Vodňany, 434 s.

Více informací

250 Kč

4 Další produkty ve stejné kategorii

Publikace je zaměřena na charakteristiku volných vod a popis způsobů jejich rybářského obhospodařování a využívání. Hlavní pozornost je soustředěna na problematiku hospodaření na rybářských revírech včetně legislativního rámce. V knize jsou popsány moderní postupy rybářského managementu na pstruhových a mimopstruhových revírech, možnosti rybářského využívání údolních nádrží, dále kapitoly zaměřené na problematiku působení rybích predátorů ve volných vodách, znečištění vod a jeho vlivu na ryby včetně havarijních úhynů. Jsou popsány hlavní příčiny poškození vodních ekosystémů a potenciální možnosti jejich nápravy. Pozornost je věnována i problematice týkající se realizace hospodářských a monitorovacích odlovů, chovu a vysazování násad do rybářských revírů, migracím ryb včetně charakteristiky rybích přechodů a migračních zábran, ochraně biodiverzity ichtyofauny ČR a sportovnímu rybolovu.

 

alt
Vydání publikace bylo uskutečněno za finanční podpory projektu OP Rybářství: Příprava a vydání odborných publikací 2011 (reg. č. CZ.1.25/3.1.00/11.00303)
Evropský rybářský fond
"Investování do udržitelného rybolovu"

Košík

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Novinky:


Nově v nabídce:


Kaviárová kosmetikaRybářství a rybolov

k objednání ZDERyby evropských vod v ilustracích Květoslava Híska

k objednání ZDESladkovodní ryby – recepty

k objednání ZDE